Lupte

CU MÂNA PE CUPA ROMÂNIEI!

by: comunicare

0

Luptătorii de la CSU Universitatea de Vest Timișoara au avut clasări foarte bune în turneul de Cupa României pentru juniori Under 20, desfășurat în aceste zile la Constanța. Superlativul absolut al performanțelor ”galben-albastre” l-a constituit locul I obținut de Kertesz Matyas, categoria 57 kg lupte libere.

În aceeași competiție,  Luca Lăzureanu a ocupat locul al 3-lea, la categoria 74 kg, iar alți doi sportivi ai clubului nostru au terminat pe locul al 4-lea – Alex-Dorian Stroe, la 92 kg și Mario Derevenciuc la 125 kg. Clasări pe podium am bifat și în concursul de lupte feminine, unde Cosmina-Georgiana Boicu a terminat a 3-a, la categoria 50 kg.

Sportivii noștri sunt pregătiți de antrenorul coordonator Marius Olaru, care a primit trofeul pentru locul al 2-lea al ierarhiei pe cluburi obâinut de CSU Universitatea de Vest din Timișoara.

Demos

Layout

Boxed
Wide

Background Image

Color Skin