Ciclism

AVEM CEA MAI BUNĂ JUNIOARĂ!

by: comunicare

0

Ciclismul a întregit performanțele excelente ale sporturilor de la CSU – Universitatea de Vest din Timișoara, prin rezultatele obținute la Turul Colinelor 2023, care a avut loc la Bacău.
Dintre sportivii echipei, cea mai buna clasare a obținut-o junioara noastra, Alexandra Cioclu care a urcat pe prima poziție, in ambele probe (fond și circuit). Acest rezultat a clasat-o pe locul 1 si la general, obținând tricoul distinctiv de cea mai bună sportivă la ediția din acest an.
La categoria Elite, UVT – Devron West Cycling Team a fost reprezentată de Andrei Sobennicov și de Arman Garibean. Andrei a obținut locul 2 la proba de circuit, ceea ce l-a propulsat pe locul 4, la general, după cele doua zile de competiție. Arman a venit pe locul opt, la proba de circuit, din cauza unei dureri puternice de coloană. În prima zi, în cursa de fond, Arman Garibean a obținut locul 6 și Andrei Sobennicov a venit pe locul 9.