Ciclism

Titluri la contratimp și sprint, pentru CSU UVT!

by: comunicare

0

Campionatele Naționale de ciclism pe pistă, desfășurate la Plovdiv (Bulgaria), în perioada 17-20 noiembrie 2022, au reprezentat o nouă încercare pentru cicliștii de la CSU Universitatea de Vest Timișoara. Cei opt sportivi ai clubul nostru, 6 băieți și 2 fete, au obținut 24 de clasări pe podium de care suntem extrem de mândri. Pe prima treaptă a podiumului, obținând și tricoul mult râvnit de campion național, au urcat Alin Toader (Junior), Mădălin Gaiță (Master) și Valentin Vasiloiu ( U23). 

Natalia, Noelle, Alin și Erick au concurat pentru prima dată pe un velodrom.

Iată mai jos toate rezultatele sportivilor noștri în Campionatele Naționale de la Plovdiv, unde participarea a fost finanțată de Consiliul Județean Timiș.

Alin Toader (categoria Juniori)

  • Locul 1 la Contratimp individual
  • Locul 2 la Tempo
  • Locul 3 la Sprint 
  • Locul 4 la Scratch 
  • Locul 3 la Points race
  • Locul 4 la Omnium 
  • Locul 7 la Elimination

Mihai Băbăiță ( Elite M)

  • Locul 3 la Urmărire individuală 4.000m
  • Locul 3 la Elimination 
  • Locul 4 la Contratimp individual 1km
  • Locul 5 la Tempo
  • Locul 6 la Points race
  • Locul 6 la Omnium
  • Locul 7 la Scratch 

Emil Chepețan ( Elite M)

  • Locul 3 la Scratch 
  • Locul 3 la points race
  • Locul 4 la Sprint
  • Locul 5 la Omnium
  • Locul 6 la Contratimp
  • Locul 6 la Tempo
  • Locul 7 la Elimination

Natalia Mănescu (U23 F)

  • Locul 2 la Tempo 
  • Locul 3 la Sprint 
  • Locul 3 la Contratimp
  • Locul 3 la Points race 
  • Locul 4 la Urmărire individuală
  • Locul 7 la Scratch 

Noelle Darabant Husanu (Elite F)

  • Locul 2 Urmărire individuală
  • Locul 3 la Tempo 
  • Locul 4 la Contratimp 

Valentin Vasiloiu (U23)

  • Locul 7 la Contratimp

  Erick Rogoz-Lorincz (U23)

  • Locul 8 la Contratimp

 Mădălin Gaiță ( Master)

  • Locul 1 la Urmărire individuală 
  • Locul 2 la Contratimp individual 
  • Locul 3 la Sprint

La probele de Sprint Oplimpic si Urmărire pe echipe, echipele noastre formate din Mihai Băbăiță, Emil Chepețan, Mădălin Gaita, Alin Toader, respectiv Mihai Băbăiță, Emil Chepetan și Alin Toader, au urcat pe podium pe Locul 2. 

Team Managerul echipei: Conf. univ. dr. Carmen Băbăiță

Antrenor Alexandru-Drilea Apetrei

Kinetoterapeut Camelia Chepețan

Mecanic Dănutz Popa

Demos

Layout

Boxed
Wide

Background Image

Color Skin