Volei

Argint și bronz pentru CSU UVT la CN Volei pe Plajă

by: csu-uvt

0

Campionatul Național de Volei pe Plajă a avut loc la Iași în perioada 10-14 august, unde CSU UVT a trimis patru echipe în lupta pentru rezultate.

• Sergiu Călin și Lucian Bădiceanu
  • Sergiu Rodină și Sebastian Micu
  • Sorin Schiesz și Denis Boldiș
  • Robert Vîrlan și Dragoș Unguraș

Participarea echipelor de volei pe plajă CSU UVT la Campionatul Național face parte din programul Sportul Universitar UVT – Activ în Competiții și Comunitate, finanțat de Municipiul Timișoara prin Centrul de Proiecte.

În finala pentru locul 3 Robert Vîrlan și Dragoș Unguraș au câștigat medalia de bronz în fața echipei CSU ASE București (Bogdan Mehedințeanu și Ioan Bogdan Moroldo).

Marea finală a fost disputată între Sergiu Rodină – Sebastian Micu (CSU UVT) și Valentin Hupoiu – Bogdan Bratosin (CSU Știința București) și a fost câștigată de echipa din București cu scorul de 2-0.