Ciclism

FETELE, REZULTATE BUNE LA CN ȘOSEA

by: comunicare

0

Cicliștii de la CSU Universitatea de Vest din Timișoara au participat, weekend-ul trecut, la Campionatele Naționale pe șosea, de la Sibiu. Cursele s-au desfășurat mai precis în zona Ocna Sibiului, sportivii fiind angrenați atât la fond cât și la contratimp.

Din delegația noastră, fetele au obținut cele mai bune rezultate; Natalia Mănescu a devenit vicecampioană națională la categoria Elite, în cursa de fond. În proba de contratimp, Alexandra Cioclu a cucerit medalia de bronz la categoria U23, în timp ce Mihaela Hojda a obținut argintul la Master feminin. Hojda și-a completat palmaresul cu o nouă medalie de argint în cursa de fond, confirmând constanța și experiența sa competițională.

La masculin, Mihai Băbăiță a încheiat pe locul 21 la fond, iar foarte tânărul Deian Comloșan pe 25 în aceeași probă. Poate părea puțin, însă e remarcabil faptul că Deian (debutant la un Campionat Național) a terminat o cursă atât de importantă, pe o căldură cu peste 40 de grade la nivelul solului.

Demos

Layout

Boxed
Wide

Background Image

Color Skin