Rugby

FINAL DE SEZON, LA SEVENS

by: comunicare

0

Campionatul Național de rugby în 7 s-a încheiat în vestul țării, pe terenul concitadinilor mult mai bine cotați SCM USV Timișoara. Pentru CSU Universitatea de Vest din Timișoara a fost la o primă participare, o experiență acumulată, alături de echipe cu o mai mare rutină precum CSU ELBI Cluj Napoca sau Știința Petroșani (colegele de grupă) precum și Phoenix Brașov.

Sâmbătă în al 3-lea și ultimul turneu al sezonului 2026, CSU UVT a cedat în partidele cu clujenii și cei din Petroșani (scoruri 0-45 și 0-49). În disputele de clasament, băieții noștri au cedat, scor 0-28 cu Phoenix Brașov și s-au impus apoi cu 21-12 în fața celor de la CSM Sibiu.

Se cuvin felicitări celeilalte formații de pe Bega, SCM USV Timișoara, care a avut un parcurs perfect și de această dată; mai mult decât atât, bănățenii au câștigat toate meciurile fără să primească vreun punct. În cea de-a treia finală, SCM-ul a învins Clujul cu 21-0.

Demos

Layout

Boxed
Wide

Background Image

Color Skin