Ciclism

ALEXANDRA, LA ”EUROPENE”

by: comunicare

0

Reprezentanta UVT-Devron West Cycing Team, Alexandra Cioclu, face parte din lotul national, ce participă luna viitoare la Campionatele Europene de ciclism pe șosea. Competiția are loc între 8 și 16 septembrie la Limbug (Belgia). Sportiva noastră face parte din categoria de vârstă U23 și va fi prezentă atât în concursul ITT cât și Road Race, alături de stelista Cătălina Cătineanu.

Alexandra Cioclu e obișnuită cu convocările, ea fiind prezentă anul trecut la ”europenele” pe șosea, din Olanda, la categoria Junioare. Anul acesta a trecut la categoria de vârstă U23, iar pe plan intern, a urcat pe podium la fiecare participare, indifferent că a fost vorba de Campionatele Naționale (unde a terminat pe poziția secundă atât la TT cât și la fond), de Turul Vrancei, Ziridava Road Race sau Cupa Max Auschnit (unde a terminat de fiecare dată prima).