Volei

A DOUA VICTORIE DUCE SPRE A1!

by: comunicare

0

Băieții noștri au obținut a doua victorie, în turneul de promovare de la Brașov. S-a terminat 3-0 de data aceasta, în fața echipei CSM Râmnicu Sărat. Primul și al treilea set au fost câștigate clar, cu 25-15 și cu 25-16 de sportivii pregătiți de Sorin Schiesz și Sorin Grădinaru. Doar partea a doua a meciului a fost mai echilibrată. Bănățenii au condus la patru sau chiar cinci puncte, păreau să ducă și acest set spre o diferență consistentă, însă au fost ajunși la o singură ”lungime”, în două rânduri, scoruri 17-16 și 19-18. Finalul setului al doilea a fost controlat de ”studenți”, care au reușit să închidă la 25-21 cu un atac blocat al partenerilor de competiție.

CSM Corona Brașov a depășit, la rândul ei, Provolei Oradea cu 3-0 (25-18, 25-16, 25-19), în al doilea meci al zilei. Echipele învingătoare – Timișoara și Brașov – promovează în Divizia A1, indiferent de rezultatul lor direct, de mâine (duminică), ora 13.