Volei

FINAL DE COMPETIȚIE PENTRU UVT

by: comunicare

0

Sportivii noștri Sergiu Călin și Robert Vîrlan au încheiat competiția de beachvolley cu o zi înaintea finalelor pentru medalii, motiv pentru care îi felicităm pentru efort. Pentru cei care au evoluat și pe nisip, după ce au făcut-o în sală, cucerind medaliile de bronz în acest an, a fost un adevărat tur de forță. Au început Jocurile Europene Universitare în urmă cu 14 zile, având meciuri din două în două zile sau chiar zilnic.

Ieri, Universitatea de Vest din Timișoara (perechea Călin/Vîrlan) a învins una din gazdele turneului, Universitatea din Miskolc, cu 2-0 (21-15 și 21-11) în semifinalele grupei valorice 17-20. Apoi, în partida de clasament pentru locul 17, Universitatea din Valencia a trecut de Universitatea de Vest din Timișoara cu 2-0, după două seturi în care băieții noștri s-au ținut aproape. S-a terminat 21-17 și 28-26.