Fotbal

ULTIMUL NOSTRU MECI VA FI LUNI

by: comunicare

0

Universitatea de Vest din Timișoara încheie evoluțiile de la Campionatul Mondial Universitar

din China cu meciul de clasament, pentru poziția a 11-a, contra celor de la Universitatea din Auckland. Ambele formații au pierdut în ”semifinalele” grupei valorice 9-12.

UVT-ul a condus 2-1 la pauză, în întâlnirea cu Western Sydney University (Australia), dar a pierdut în cele din urmă cu 5-2. Golurile noastre au fost reușite de Angelo Olteanu (min 12) și Rareș Bîrlovean (min 35), după ce australienii au deschis rapid scorul în al treilea minut al întâlnirii. Învingătorii au întors rezultatul în favoarea lor după ce au egalat în min 58 și apoi au punctat de trei ori în ultima jumătate de oră.

Universitatea de Vest din Timișoara va întâlni Universitatea din Auckland, care a cedat la loviturile de departajare în fața Universității din Split (Croația). Meciul nostru cu neozeelandeziie prevăzut luni, în 30 octombrie.