Volei

PRIMUL MECI ACASĂ

by: comunicare

0

Voleibaliștii noștri au disputat primul meci de campionat, pe teren propriu, în noua ediție a Diviziei A1, pierzând cu 3-0 în fața uneia din fruntașele competiției, SCM U Craiova.

Pe seturi, gruparea olteană s-a impus cu 25-13, 25-21 și 25-18. Așa cum arată și scorul, cea mai bună perioadă reușită de jucătorii de la CSU UVT a fost în setul de mijloc al întâlnirii. Atunci, băieții pregătiți de Sorin Schiesz au avut puterea să revină și să egaleze în numeroase rânduri situația de pe tabelă. Cea mai frumoasă revenire a fost aproape de finele setului, de la 16-20, la 20-20. Ar fi fost o frumoasă surpriză, ca o echipă studențească precum a UVT-ului să-i ia un set medaliatei cu bronz din ediția precedentă. Sergiu Rodina și Robert Vîrlan au avut câte 12 puncte, fiind principalii realizatori ai formației timișorene.