Fotbal

VICTORIE, ÎN AL DOILEA MECI!

by: comunicare

0

Universitatea de Vest din Timișoara s-a descătușat cu ocazia celui de-al doilea meci de la Campionatul European Universitar, de la Tirana. Reprezentanții României au învins, azi, Universitatea Politehnică din Torino, cu 3-1 (2-1).

Chiar dacă italienii au marcat foarte rapid, în min 3, UVT-ul și-a revenit repede și a întors situația în favoarea ei. Răzvan Pițigoi a a marcat de două ori, în minutele 13 și 35+3, și a provocat eliminarea unui adversar (min. 28). În partea a doua a întâlnirii, tot timișorenii au punctat prin Claudiu Matiș (min 59).

Antrenorul Emanuel Pătrașcu a folosit următoarea formulă de joc: Andrei-Filip – Bain, Hotca, A. Popescu – Morariu, Gladun (c), Balabuc, Giuricici, R. Popa – Matiș, Pițigoi. Au mai jucat: Fl. Olariu, M. Olariu, Andreca.

Mâine, de la ora 11 (ora noastră) vom întâlni Universitatea de Științele Vieții din Estonia, în ultimul meci din grupă. Primele două clasate se vor califica în sferturi.