Karate

DOMINAȚIE UVT, LA ”NAȚIONALELE” IKU!

by: comunicare

0

Campionatul Național de karate IKU, de la Oradea, programat la finele săptămânii trecute a demonstrat încă o dată nivelul la care sunt sportivii noștri în această disciplină.

În concursul individual de kata, la nivelul seniorilor, Mihai Stanciu și Ioana Popescu au terminat învingători, Alexandru Schein și Ana-Maria Bucșă au ocupat pozițiile secunde, iar Bogdan Hrițcu și Denissa Burz au obținut locuri 3. La kumite, individual, Ioana Popescu a fost din nou de neoprit, la categoria 55 kg, la fel cum și Bogdan Hrițcu a terminat neînvins la categoria 74 kg. Cu prezențe în finale se pot mândri Denissa Burz, la 63 kg, respectiv, Alexandru Schein, la 67 kg.

Trebuie să menționăm că în concursul pe echipe, la kata seniori, CSU Universitatea de Vest a ocupat primele două poziții pe plan național: UVT 1 (în componența Hrițcu, Stanciu, Schein) locul 1, iar UVT 2 (cu Popescu, Bucșă, Burz) pe locul al 2-lea. Felicitări tuturor și succes în competițiile următoare!