Ciclism

CICLIȘTII UVT AU IMPRESIONAT!

by: comunicare

0

Mai mulți componenți ai echipei noastre de ciclism, UVT Devron West Cycling Team, au obținut rezultate remarcabile în această perioadă în cursele pe două roți.

Alin Toader, unul dintre statornicii noștri sportivi, trecut acum la categoria U23, a câștigat Maratonul Dunării la mountain bike; el s-a impus la sprint în fața dinamovistului Rareș Ilie. Per total, la acest concurs au participat aproximativ 800 de sportivi din cinci țări.

Erick Rogoz și Vlăduț Remzing au ocupat, din nou, poziții extraordinare la Triathlon Milano Idroscalo. Erick locul 4 la open și Vlad locul 7 open. Andrei Vrabii, care e și student la Master în cadrul Facultății de Educație Fizică și Sport a terminat pe poziția a doua a unei alte curse de triatlon, în cadrul Campionatului Mondial de Multisport.